Kredīts, kā koncepts noteikti, ka nav nekas slikts, jo tas ļauj uzņemoties risku veikt daudz vairāk darba nekā ir iespējams ar šī brīža esošajiem līdzekļiem. Bet vai arī īstermiņa aizdevumi ir pietiekoši izdevīgi lai par tiem varētu rakstīt, ka cilvēki tos ņemot saņem kādu labumu nevis tikai tiek izmantoti.

Protams, pats pat sevi, kā pakalpojums online ātrie kredīti nav nekas slikts un tas savukārt nozīmē tikai to, ka cilvēki šo pakalpojumu neapdomīgi lieto. Būtībā ātro kredītu kompānijas ļauj saviem klientiem ātri un bez liekas papīru pārbaudes aizņemties, bet ar norunu, ka atdodot naudu būs jāmaksā lieli procenti, kas var sastādīt pat līdz 10 procentiem no kredīta pamatsummas mēnesī. Proti aizņemies 100E un pēc mēneša atdod 110E. No vienas puses varbūt arī liekas, ka šie aizdevuma procenti ir tik milzīgi augsti, bet tas ir tikai tāpēc, ka šie uzņēmumi uzņemas ļoti lielu risku, kad viņi izsniedz šos kredītus, jo nav garantijas, ka cilvēks šo naudu laicīgi atdos.

Bet kāpēc tad cilvēki iekrīt kredītu lamatās un nespēj no tām izkļūt? Viens no pamatojumiem ir tādiem, ka tad, kad kredīts tiek ņemts netiek apspriests vai šo aizdevumu būs iespējams atdot, kā arī netiek laicīgi veikti šie kredīta maksājumi pat tad, ja tas ir pieejams. Visticamāk, ka cilvēks uzskata, ka ja jau šis pakalpojums ir pieejams, tad jau tas ir drošs, bet patiesībā, aizdevumu var izsniegt arī tad, ja klients to nesēs atmaksāt, ar tādu nodomu, ka viņš izķepurosies no šīs bedres un tiešām naudu kaut kur atradīs.

Šādi tad arī notiek ieslīgšana šajā parādu slogā, jo cilvēks nespējot atdot kredītu paņem vēl vienu, lai atmaksātu pirmo un tā ātri vien ir iespējams nonākt atpakaļ nesošā ķēdē, kas ātri vien audzē parādu summas, jo ne jau visi kredīti ir bez procentiem, kā dažs labs kreditors piedāvā. Vēl arī tad, ja netiek maksāts jau esošais kredīts un arī netiek ņemts cits, tad sāk uzskaitīt soda procentus, kas arī mēdz būt visai iespaidīgi, pat līdz 1% dienā no kopējās kredīta summas. Un tā šis kredīts ātri aug un cilvēks nespēt tik ātri nopelnīt naudu cik ātri aug šis kredīts, tāpēc rodas lamatu situācija.

Vienīgais ko šādā situācijā var darīt ir lūgt kreditoru apturēt procentu kāpumu un kopēji vienoties par pakāpenisku aizdevuma atmaksu, lai nekļūtu vēl ļaunāk. Bet ja situācija ir kļuvusi pārāk saasināta vienmēr ir iespējams veikt privātpersonas maksātnespējas procesu, jeb bankrotu un uzsāk savu finanšu dzīvi no jauna.