Agrāk, kad ikvienam uzņēmumam vēl nebija pieejams dators ar foto un video apstrādes programmām, daudz maz varēja ticēt tam, ko mēs redzam reklāmās – ko redzam attēlos žurnālos, avīzēs, internetā, ko redzam video televīzijā, internetā.

Līdz ar mūsdienu tehnoloģisko attīstību un iespēju teju katram uzņēmumam būt arī vairāku datoru un specializētas programmatūras īpašniekam uzticamība foto un video reklāmās redzamajam arvien zūd. Ikviens attēls un video ar speciālu programmu palīdzību ir uzlabojams tādā mērā, kādā tas vien ir nepieciešams un lai tajos redzamos produktus patērētājam pārdotu.

Runājot par attēlu uzlabošanu, šķiet, vairs nav neviena cilvēka, kurš nebūtu informēts par tādas datorprogrammas kā Photoshop esamību, kā arī par tām priekšrocībām, ko šī programma var sniegt. Ar Photoshop iespējams palielināt, samazināt, piemontēt, paspilgtināt, pietušēt, nomaskēt, izlīdzināt utt. – ar to iespējams izdarīt visu. Arī video rullīšus ar līdzīgu datorprogrammu palīdzību ir iespējams apstrādāt tā, lai panāktu vēlamo efektu.

Ja salīdzinām iespējas apmānīt cilvēkus ar apstrādātu foto un video palīdzību, video sniedz vairāk priekšrocības, jo, pirmkārt, tajos redzamo ir iespējams apstrādāt, kā vien nepieciešams, un, otrkārt, video rullīšus var samontēt tā, ka cilvēks pat neredzēs un nesapratīs, kur beidzas realitāte un kur sākas fantastika.

Mūsdienās šo foto un video apstrādes programmu piedāvātās iespējas ir attīstījušas tiktāl, ka ar tām iespējams panākt pilnīgi visu, kas vien cilvēkam var ienāk prātā – faktiski, šo programmu esamība nojauc robežas starp realitāti un sapņiem. Problēmas (patērētājiem nevis uzņēmējiem) sākas brīdī, kad šo programmu sniegtās iespējas tiek pielietotas uzņēmumu produktu mārketingā, lai produktu šķietamo efektu uzlabotu tiktāl, ciktāl tas nepieciešams, lai patērētājs to iegādātos.

Nav pat nepieciešamas speciālas datorprogrammas, lai uzlabotu foto un video. Tiek izmantoti arī citi triki, kas skaudro realitāti pārvērš krietni tīkamākā, tiesa, šķietamā realitātē. Piemēram, pārtikas produktu spīdumam un stingrumam izmanto dažādas lakas un eļļas, alus putu biezumam un apjomam izmanto dažādus putojošus mazgājamos līdzekļus, īsto produktu vietā nereti tiek izmantoti mākslīgie, piemēram, plastikāta produkti.

Neticiet visam, ko redzat reklāmu attēlos un video, līdz neesat šos produktus redzējuši un izmēģinājuši realitātē. Tiesa, ne vienmēr viss ir jāizmēģina “uz savas ādas” – painteresējieties par reālām citu cilvēku atsauksmēm un tikai tad nolemiet vai nenolemiet par labu konkrētā produkta iegādei.