Woman dieting

Svara zaudēšana mūsdienās ir daudzu cilvēku aktualitāte, jo īpaši vasaras sezonā, kad mēs vēlamies pēc iespējas labāk izskatīties peldkostīmos vai plānās un pietiekami īsās drēbēs. Taču, lai gan internetā ir pieejama daudz patiesa un laba informācija, kā ātrāk un efektīvāk zaudēt svaru, tajā pašā laikā internetā un arī reālajā dzīvē var arī atrast daudzas, tā teikt, svara zaudēšanas lamatas, kuras, patiesībā tev nemaz nepalīdzēs zaudēt svaru.

Viena no visbiežākajām svara zaudēšanas lamatām, kurās iekrīt visvairāk cilvēku ir, ka tie uzskata, ka, ja uz produkta ir rakstīts vārds “veselīgs”, tas automātiski nozīmē, ka šie produkti ir arī maz kaloriju produkti. Pat ja uz produkta iepakojuma ir tādi vārdi kā “ar zemu tauku saturu” vai “bez ogļhidrātiem” tik un tā noteikti pārbaudi šī produkt kaloriju daudzumu, jo nereti šādu tipu produktos ir pat daudz vairāk kaloriju, kā parastos produktos bez šiem mārketinga triku vērtīgajiem vārdiem, kas nozīmē, ka ēdot šādus “veselīgus” produktus tu visdrīzāk nezaudēsi svaru.
Vēl vienas populāras svara zaudēšanas lamatas ir arī tas, ka cilvēki bieži pat neaizdomājas, ka tie ļoti daudz kalorijas uzņem tieši dzērienu veidā, kā rezultātā tie pārtērē savu ikdienas kaloriju daudzumu un patiesībā nemaz nezaudē svaru. Piemēram, ja tu ikdienā izdzer divas tases ar kafiju ar pienu un cukuru un vēl vienu glāzi limonādes, tu jau esi uzņēmis ievērojamu daļu no sev atvēlētajām kalorijām, tādēļ nomaini kafiju ar pienu un cukuru pret melnu kafiju bez cukura un limonādi pret ūdeni, tā samazinot savu uzņemto kaloriju daudzumu un ar laiku samazinot arī savu svaru.

Un visbeidzot cilvēki arī nereti pieļauj kļūdu, ka tie ēd nevis tik ilgi, kamēr tie jūtas paēduši, bet tik ilgi, kamēr iet to mīļākais televīzijas šovs vai tik ilgi, kamēr visi pie galda sēdošie ir paēduši. Šādi paļaujoties nevis uz sevi un savām sajūtām bet ārējiem faktoriem, lai noteiktu, kad mēs esam paēduši, mēs visdrīzāk piedzīvosim svara pieaugumu nevis zudumu. Ne velti dietologi iesaka neēst pie televizora vai, piemēram, lasot kaut ko, bet, gan ēšanu pašu par sevi uzskatīt kā atsevišķu procesu.

Vienu gan es varu teikt, ka proteīna pulveri un kokteiļi, apvienojumā ar pietiekami labu diētu un regulāriem treniņiem, noteikti nav svara zaudēšanas lamatas, bet gan viens no patiesi labākajiem veidiem, kā panākts, ka tu vari zaudēt svaru salīdzinoši ātrā un tajā pašā laikā arī ļoti veselīgā veidā. Lai iegādātos proteīna pulverus es iesaku doties uz tādām sporta prešu mājaslapām, kur tu vari izvēlēties sev piemērotāko proteīna veidu no šajā lapā pieejamā klāsta. Bet ja tev pietrūkst nauda nebaidies un paņem interneta aizdevumu un nopērk to, ko vēlies!