Dažāda tipa apdrošināšanas polises sākot no OCTA apdrošināšanas līdz dzīvības, veselības un mājokļa apdrošināšanām ir pazīstamas jau ilgu laiku, un, lai gan nereti cilvēki uzskata, ka apdrošināšana tiem nav vajadzīga vai tā neko nevar palīdzēt, nesen tika publicēts pētījums, kurš liecina, ka tieši apdrošināšana var palīdzēt cilvēkiem izkļūt no nabadzības lamatām, kas ir nepārtrauktas nabadzības un nespējas iekrāt vai ietaupīt naudu, kas dotu iespēju izkļūt no nabadzības kā arī samazināt risku, ka tu nokļūsti situācijā, ka tavas finanses ir jau zem nabadzības sliekšņa.

Ik vienas ģimenes vai mājokļa budžets sastāv no divām būtiskām daļām – ienākumiem un izdevumiem, un šos izdevumus var sadalīt vēl divās kategorijās – izdevumos un ietaupījumos. Ja cilvēka vai kādas ģimenes ienākumi ir ļoti mazi un izdevumi – lieli, kas rada situāciju, ka šai ģimenei ir pilnīgi neiespējami veidot kaut kādus ienākumus, jo tā knapi ir spējīga segt visus pamata izdevumus – īri, komunālos maksājumus, pārtiku, bāzes apģērbu, nerunājot par naudas atlicināšanu kādiem papildus izdevumiem, piemēram, izbraucieniem, luksusa precēm un tā tālāk, var teikt, ka tie ir snieguši nabadzības robežu, no kuras ārā tikt ir ļoti grūti.

Bet, ja šai ģimenei vai personai knapi pietiek naudas ikdienas izdevumiem, nerunājot par dārgām apdrošināšanām, kā tad apdrošināšana var palīdzēt tiem izkļūt no nelaimīgajām nabadzības lamatām?

Atbilde uz šo jautājumu slēpjas tajā, ka ne jau tikai un vienīgi dārgas padrošināšanas polises nodrošina drošību dažādā situācijās. Pat visparastākās apdrošināšanas, kuras visbiežāk ir nodrošinātas firmu darbiniekiem, var sniegt nabadzīgai ģimenei nepieciešamo atbalstu un finansiālo atelpu, lai sāktu atveseļot savu finansiālo situāciju un izķepurotos no nabadzības. Visbiežāk pat pamata apdrošināšanas piedāvājumi sedz kādus konkrētus ar veselību saistītus izdevumus un citus līdzīgus aspektus, kas nereti tieši ģimenēm ar bērniem sagādā vislielākos izdevumus, un, ja nabadzīgai ģimenei nav vairs jāuztraucas par dārgu zāļu apmaksu vai dārgiem ārsta apmeklējumiem, tie jau ir vienu soli tuvāk, lai patiešām, iespējams, sāktu iekrāt kaut nelielu naudas summu, kurš ir viens no lielākajiem soļiem, lai izkļūtu no nabadzības.

Otrā lieta, kuru nodrošina apdrošināšana, ir kompensāciju negadījumu vai nelaimju gadījumā, kas arī ikvienam var palīdzēt neieslīgt vēl lielākos parādos. Mēs nekas nevaram zināt, kas ar mums atgadīsies, jo īpaši, ja mēs strādājam kādā bīstamā vai pietiekami kaitīgā profesijā, un tad ir labi, ka, tā vietā, lai tev būtu apziņa, ka jebkurā brīdī var apgadīties kas tāds, ko tu nevarēsi finansiāli atļauties, tev būs drošība, ka, pat, ja kaut kas atgadās, tev ir pārliecība, ka šī situācija neliks tavai ģimenei ieslīgt milzu parādos, kas noteikti nodrošinātu nabadzīgā statusa ilgstošu saglabāšanos. Kā rezultātā tu vari beigt uztraukties par nākotni un sākt dzīvot tā, lai pēc iespējas ātrāk izkļūtu no nabadzības lamatām.